CHANGE LANGUAGE

Kredi Oyunu Kahkalara Boğdu

Usta Oyuncular Güven Kıraç ve Emre Karayel’in sahneye koyduğu Saf Çelik Ofis Mobilya’nın Katkılarıyla "Kredi" adlı tiyatro oyunu, izleyiciyle buluştu.

Uzun bir aradan sonra tiyatro sahnelerine dönen Güven Kıraç'la tecrübeli oyuncu Emre Karayel'i bir araya getiren 2 kişilik oyunu, "Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi"nde yapıldı.

Oyuna Saf Çelik Yönetim Kurulu ve Çalışanlarının yanı sıra Gaziantep üniversitesi Rektörlük Üyeleri ve çalışanları katıldı.

Oyun öncesi açıklama yapan oyuncu Güven Kıraç, herkesin hayatında bankalarla sorun yaşayabileceğini belirterek, "Zorda kaldığımız anlar, zorda kaldığımız ilişkiler ve durumlar olmuştur mutlaka. Kredi meselesi de çok güncel bir mesele. Bütün Dünya’nın meselesi. Biliyorsunuz ki Yunanistan, Arjantin, Güney Amerika ülkeleri, İspanya, Türkiye çeşitli zamanlarda böyle kriz ortamlarına, bankacılık krizlerine maruz kalıyorlar. Herkesin krediye ihtiyacı var ve Herkes kredi almak istiyor" dedi. 

"Kredi"nin ilginç ve güncel bir oyun olduğuna vurgu yapan Kıraç, şunları söyledi:  

"Sosyo-ekonomik politikaları eleştiren bir oyun yazmış Jordi Galceran. Oyunun başında bir yerde, bir kırılma oluyor kredi meselesiyle ilgili. Oradan sonra bambaşka bir sürpriz bekliyor seyirciyi. Biraz insan ilişkileri üzerine, biraz kadın, erkek ilişkileri üzerine güzel bir parodi diyebiliriz."

Oyunda, bankadan kredi almaya çalışan vatandaşı canlandıran Emre Karayel de heyecanlı olduklarını aktararak,  "Kredi almaya çalışan, paraya çok ihtiyacı olan birisinin, kredi verilmemesi karşısında krediyi alabilmek için neler yaptığını göreceğimiz bir oyun. Hem finansal ekonomiyi biraz eleştiriyoruz hem paranın ilişkilere olan etkilerini biraz konuşuyoruz. Çünkü 'parası olan aşk yaşar'a geldik artık neredeyse" diye konuştu. 

Oyun sonunda Saf Çelik Yöneticilerinden Erhan Çalışkan ve Burak Çalışkan Başarılı Oyuncuları kutladı. Sahneye çıkarak kendilerine Gaziantep’i unutmamaları için Bakır İşlemeli Fincan Takımı hediye ettiler…

Kredi Oyunu Kahkalara Boğdu Kredi Oyunu Kahkalara Boğdu

Bizden haberdar ol